تماس با ما: 34752205 (98+)
ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کپچا *

رونمایی از کتاب ایران و شاخص های جهانی توسعه

  • Posted on:  جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 15:43
  • نوشته شده توسط 

 

جامعه مهندسان مشاور ایران،در پی چاپ و انتشار کتاب تاریخچه برنامه ریزی توسعه که به موانع توسعه نیافتگی و دشواری های توسعه پذیری کشور عزیزمان ایران اشاره داشت، اخیراً کتاب دیگری با عنوان "ایران و شاخص های جهانی توسعه" را به چاپ رسانده است.

 

« تشدید بحران های اجتماعی و اقتصادی علاوه بر گسترش فقر، بیکاری و نابرابری به گسیختگی پیوندها و قواعد اجتماعی، از دست رفتن نشاط و شادابی مردم و به ویژه ناامیدی در میان جوانان نیز دامن می زند. با زوال سلامت روحی، جسمی و اخلاقی جامعه، زمینه تجاوز به حقوق دیگران، فروپاشی بیشتر نظم اجتماعی، افسردگی، خشم و پرخاشگری عمومی افزایش می یابد. این روند در نهایت سرانجامی جز تخریب سرمایه اجتماعی و انسانی یا ثروت ملی میهنمان نخواهد داشت.

کتاب "ایران و شاخص های جهانی توسعه" در رویکردی مقایسه ای با به کارگیری نتایج پژوهش مؤسسات مختلف بین المللی، جایگاه ایران در جهان را با آمار و ارقام و دور از مباحث آرمانی به تصویر کشیده است. این آمار و ارقام با آنچه هر شهروند در زندگی روزمره خود در کشور تجربه می کند، سازگاری دارد. مؤلف کتاب بر این باور است که جامعه تنها با اجرای زیرساخت ها، توسعه نمی یابد؛ بلکه مدیریت سیستماتیک می تواند با نونگری، نواندیشی و خرد جمعی، توسعه فراگیر و کامیابی را برای جامعه فراهم کند.»

جامعه مهندسان مشاور ایران با همکاری و مشارکت مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، از این کتاب ارزشمند طی مراسمی روز سه شنبه مورخ 1395/02/21  ساعت 15 الی 18 در سالن همایش های رایزن رونمایی می نماید.

 

منبع : www.irsce.org

خواندن 2903 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 04 ارديبهشت 1395 ساعت 16:49

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

در کنار شما هستیم